Serwis PrasowyApr 2, 2015 | Parkiet | rubryka: Firmy| strona: 4 | autor: KAD |

100 milionów na dalszy rozwój [press]

I2 Development › Wrocławski deweloper myśli o głównym parkiecie.

W DRODZE NA GIEŁDĘ

Deweloper realizujący projekty mieszkaniowe i biurowe we Wrocławiu szacuje, że w najbliższych latach będzie potrzebować ok. 100 mln zł na swój dalszy rozwój. W tym celu spółka rozważa IPO.
– Oczywiście analizujemy różne modele finansowania rozwoju działalności, od wykorzystania znaczącej ilości wypracowanego zysku, obsługi działalności długiem po wsparcie inwestorów zewnętrznych, zarówno na rynku publicznym, jak i poza nim – mówi Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development. Wiele jednak wskazuje na to, iż i2 Development zadebiutuje na głównym parkiecie jeszcze w tym roku.
Spółka ma bank ziemi pozwalający na realizację 1,4 tys. mieszkań oraz ok. 25 tys. mkw. powierzchni usługowej i biurowej w ścisłym centrum Wrocławia lub prestiżowych dzielnicach mieszkalnych miasta. Deweloper na razie nie myśli o wejściu do innych miast, choć nie wyklucza tej możliwości.
– Wrocław to miasto, które obecnie intensywnie się rozwija. Jest to dobry rynek mocno wschodzący, dobrze postrzegany przez inwestorów i widzimy w nim dalsze, duże możliwości rozwoju – zapewnia Marcin Misztal.
I2 Development ma w ofercie, w 14 projektach, ok. 400 mieszkań. – Wyprzedajemy ostatnio po kilkanaście procent całej oferty miesięcznie. Oznacza to, że musimy szybko zapewnić większą liczbę lokali w ofercie, dlatego staramy się regularnie powiększać nasz bank gruntów – mówi Misztal.
Spółka sprzedała w 2014 r. 254 mieszkania.
Deweloper przymierza się także do realizacji czterech biurowców. Jeden z nich liczący ponad 2 tys. mkw. powstanie przy ul. Oławskiej, kolejny, o powierzchni 3 tys. mkw., zostanie zbudowany przy pl. Jana Pawła II. – W tych lokalizacjach nie powinniśmy mieć problemu z komercjalizacją obiektów – zapewnia Misztal.
Następny biurowiec spółka chce wybudować również przy pl. Jana Pawła II (ok. 800 mkw.) oraz przy ul. Powstańców Śląskich (ok.10 tys. mkw.).

Początek artykułu